Fotowoltaika Facebook

Wycena

Jakie są wymagania dla instalacji fotowoltaicznej?

Sama decyzje o montażu instalacji fotowoltaicznej to stanowczo za mało, jest wiele aspektów technicznych, na które należy zwrócić uwagę aby ogniwa przynosiły efekt. Istotą jest moc konstrukcji, którą należy ocenić na podstawie naszych dotychczasowych rachunków za prąd. Następną kwestią jest lokalizacja konstrukcji, która zdecydowanie powinna być obrana w taki sposób aby kąt padania promieni słonecznych, przynosił największe efekty. Uwarunkowania terenu, kąt nachylenia dachu, czy też azymut, to nie mniej istotne kwestie, które pominięte, sprawią, że montaż nie przyniesie nam zamierzonych efektów.

W Polsce województwem, mającym najlepsze warunki do montażu fotowoltaiki jest województwo lubelskie. Dlaczego? To właśnie tam uzyskiwane jest wysokie natężenie powyżej 950kWh.

fotowoltaika Kraków wieliczkaFotowoltaika Lublin – sprawdź naszą ofertę

Dodatkowo na tym terenie elektrownie słoneczne uzyskują sporą wydajność, która w porównaniu do innych województw jest wyższa aż o 20%. Moc instalacji na tym terenie, przy rachunku o wysokości 200 zł, może wynosić 4,5 kWh, gdzie inne województwa potrzebują jej o wiele więcej.

fotowoltaika - ceny instalacji fotowoltaicznych

Ile kosztuje montaż na średniej wielkości domu?

Średnia moc instalacji w domu jednorodzinnym, wynosi 5 kWh. Koszt takiego montażu zawsze zależy od bardzo wielu czynników jak chociażby mocy, czy też jakości ogniw i ich rodzaju pokrycia. Uśredniając natomiast ceny panel, które wahają się w przedziale 25 – 38 zł.

Dodając do tego zakup inwertera tj. falownika, przewodów oraz niezbędnego montażu, koszt ostateczny to około 25-28 tysięcy zł. Kwota może wydawać się spora natomiast na rynku istnieje bardzo wiele programów, których celem jest wsparcie finansowe w procesie montażu instalacji fotowoltaicznej. Jednym z nich jest nowy program rządowy, Mój Prąd.