Wycena

Dopłaty rządowe Mój prąd

Stworzony 23.07.2019 program rządowy, ma na celu wsparcie finansowe w tworzeniu instalacji fotowoltaicznych. Maksymalna kwota dofinansowania, z której można skorzystać to 5000 zł. Natomiast aby ubiegać się o ww. kwotę, należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze instalacja musi zostać wykonana po 23.07 tego roku.

Jej moc powinna zawierać się w przedziale od 2 do 10 kWh, a jej montaż musi być wykonany przez osobę fizyczną, która podjęła się takiej decyzji po raz pierwszy. Chcąc skorzystać z programu Mój Prąd trzeb złożyć wypełniony wniosek w formie korespondencji bądź osobiście do NFOŚiGW. Jego wzoru należy szukać pod poniższym linkiem: www.nfosigw.gov.pl. Celem programu jest przede wszystkim zwiększenie ilości instalacji fotowoltaicznych o około 200 tysięcy sztuk na terenie całej Polski.

fotowoltaika lublin

Czy warto zakładać fotowoltaikę z dofinansowaniem?

Fotowoltaika choć może odstraszać kosztem montażu, zyskuje coraz więcej sprzymierzeńców bowiem jej opłacalność jest nieoceniona. Dotychczasowe rachunki za prąd potrafią zmniejszyć się do zupełnego minimum, a przy tym produkcja darmowego prądu jest w 100% sprzyjająca dla naszego środowiska.

Dodatkowo wieloletnia gwarancja, która potrafi sięgać nawet 25 lat oraz bezdotykowa instalacja, która po zamontowaniu nie wymaga od nas żadnej ingerencji, to kolejne korzyści płynące z posiadania ogniw fotowoltaicznych. Czy warto zakładać fotowoltaikę? Zdecydowanie TAK.

Fotowoltaika promocja