Fotowoltaika Facebook

Wycena

jakie panele fotowoltaiczne wybrać

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać? Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej warto zwrócić uwagę na rodzaj paneli. Choć z pozoru może wydawać się, że wszystkie panele są takie same, to w rzeczywistości różnią się technologią wykonania.

Oczywiście wszystkie pochłaniają promieniowanie słoneczne i przetwarzają je na energię elektryczną, ale różnią się między sobą szczególnymi elementami oraz parametrami pracy. Dobór paneli można pozostawić firmie zajmującej się projektowaniem instalacji. Warto jednak być świadomym jakie są różnice pomiędzy konkretnymi modelami.

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać z naszej oferty?

Panele fotowoltaiczne Half-Cut

Panele fotowoltaiczne Half-Cut – moduły z ogniwami ciętymi na pół. W przeciwieństwie do klasycznych modułów zawierają one 120 pojedynczych ogniw. Zastosowanie tej technologii pozwala zmniejszyć czterokrotnie straty mocy na linii ogniwo PV-moduł PV. Spowodowane jest to występowaniem mniejszego prądu. Moduły te charakteryzują się również mniejszym współczynnikiem temperaturowym, większą mocą wyjściową, większą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, lepszą wydajnością przy występowaniu zacienienia.

panele fotowoltaiczne half-cut

Panele fotowoltaiczne Overlap

Panele fotowoltaiczne Overlap – są one skonstruowane z nakładających się na siebie ogniw. Prowadzi to do zwiększenia powierzchni czynnej modułu przy równoczesnym zwiększeniu jego efektywności. Panele te w porównaniu np. do technologii half-cut uzyskują korzystniejszy współczynnik temperaturowy.

panele fotowoltaiczne overlap

 

Panele fotowoltaiczne MWT

Panele fotowoltaiczne MWT – charakteryzują się występowaniem szynowodów na tylnej części modułów a dodatkowo ich większą liczbą. Brak konieczności stosowania lutów wysokotemperaturowych, które zwiększają ryzyko mikropęknięć. Panele wykonane w innych technologiach mają skłonność do nagrzewania się przy wyższych temperaturach. Moduły technologii MWT pracują w wysokiej sprawności przez cały rok.

panele fotowoltaiczne 2mwt

 

Panele Glass-Glass

Panele Glass-Glass – Elementem wyróżniającym te moduły jest ich budowa. Moduły posiadają z obu stron szkło hartowane w przeciwieństwie do tradycyjnych modułów. Posiadają warstwę aktywną z dwóch stron przez co absorbują światła z obu stron. W modułach bifacial usunięto tylną warstwę folii ochronnej tzw. „Backsheet” i zastąpiono ją szybą ze szkła hartowanego lub innym tworzywem przepuszczającym światło. Panele dwustronne osiągają wydajność w punkcie szczytowym większą o nawet 25% w porównaniu do jednostronnych modułów PV. Dlatego też idealnie sprawdzają się przy instalacjach naziemnych.

panel fotowoltaiczny glass- glass - jakie panele fotowoltaiczne wybrać?

Które panele fotowoltaiczne są najlepsze? Jakie wybrać najlepiej?

Do każdego klienta należy podejść indywidualnie. Dzięki różnorodności modułów na rynku możemy lepiej zoptymalizować pracę instalacji. Warto poświęcić chwilę na przeanalizowanie potrzeb klienta i zastanowienie się jaki typ paneli fotowoltaicznych wybrać. Nie ma jednego uniwersalnego modelu, który jest najlepszy.

Dobór paneli PV powinien opierać się na oczekiwaniach klienta i możliwościach montażowych. Należy także zwrócić uwagę na czysto techniczne aspekty takie jak powierzchnia dachu, jego kąt nachylenia czy wielkość. Tym samym są to kolejne czynniki, które będą wpływać na wybór odpowiednich modułów. Warto także przyjrzeć się jakie są warunki gwarancji i czas jej trwania dla poszczególnych paneli. Bez odpowiedniej wiedzy lepiej nie podejmować samodzielnie decyzji o wyborze. Znacznie bezpieczniej jest skorzystać z doradztwa firmy zajmującej się projektowaniem instalacji PV. Jeśli więc zastanawiasz się jakie panele fotowoltaiczne wybrać – zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem naszej firmy.

freeeco fotowoltaika lublin