Fotowoltaika Facebook

Wycena

Magazyny energii

Magazyny Energii - niezawodny sposób na niezależność energetyczną. FreeEco to firma, która oferuje zaawansowane i innowacyjne rozwiązania w zakresie magazynów energii. Jeśli marzysz o własnym, niezależnym źródle prądu, które zapewni Ci stabilność, oszczędności i pozwoli dbać o środowisko - zachęcamy do kontaktu!

Skorzystaj z dotacji

Doradca dotacje do fotowoltaikiDoradca fotowoltaiczny

Magazyny energii odnawialnej

Magazyny energii elektrycznej są rozwiązaniami technologicznymi, które umożliwiają przechowywanie i wykorzystanie wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne (fotowoltaika) zgromadzonej energii elektrycznej w późniejszym czasie. W skrócie, pozwalają one na gromadzenie energii z odnawialnych źródeł, takich jak panele fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe, i wykorzystanie jej wtedy, gdy jest najbardziej potrzebna.

Jedną z największych zalet magazynu prądu jest możliwość niezależnego korzystania z energii elektrycznej. Przechowywana energia pozwala na pokrycie zapotrzebowania nawet wtedy, gdy źródła odnawialne nie generują wystarczającej ilości energii. Dzięki temu można uniknąć korzystania z tradycyjnych, nieekologicznych źródeł, takich jak elektrownie węglowe czy gazowe. To przekłada się na mniejszą emisję dwutlenku węgla i mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego.

Jak wybrać magazyn energii?

Dobór magazynu energii jest zależny przede wszystkim od profilu zużycia inwestora. Ważne jest obliczenie bądź oszacowania dziennego zużycia energii w miejscu instalacji magazynu. Przyjmuje się dobieranie magazynu:

  • O pojemności dwa razy większej od mocy instalacji fotowoltaicznej. Jest to spowodowane głównie tym, że moc baterii wyniesie w tym przypadku podobną wartość do mocy paneli, więc w przypadku maksymalnej pracy paneli i znikomego zużycia w domu, cała produkowana energia będzie ładować magazyn.
  • Najmniejszego możliwego z danej konfiguracji, ponieważ pozwala to na przetestowanie działania takiego systemu, a w przypadku chęci zwiększenia pojemności, dołożenie kolejnego modułu bateryjnego jest bardzo prostą czynnością. Ten sposób jest lepszym rozwiązaniem pod kątem ekonomicznym.

Dowiedz się więcej z FAQ o magazynach energii.

Wybierz FreeEco!

Obniżamy rachunki za energię!

FreeEco sp. z o. o. to firma z siedzibą w Lublinie posiadająca wieloletnie doświadczenie w sprzedaży, montażu i serwisowaniu instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i klimatyzacji.

Przez lata zamontowaliśmy setki zestawów fotowoltaicznych i pomp ciepła w całym kraju. Stawiamy na wysoką jakość obsługi i pełne zadowolenie każdego klienta.

Oddziały lokalne

oze
Korzystne ceny

Mocno konkurencyjne i korzystne ceny fotowoltaiki, pomp ciepła i magazynów energii.

oze
Profesjonalny montaż

Zatrudniamy najlepszych specjalistów, którzy zadbają o bezpieczne działanie instalacji.

oze
Gwarancja i serwis

Gwarancja na podzespoły, która zapewni Ci spokój i profesjonalne wsparcie serwisowe.

oze
Obsługa dotacji

Dzięki dotacjom, które pomagamy uzyskać - odnawialne źródła energii będą jeszcze tańsze.

Opinie klientów, to nasza najlepsza rekomendacja!

Dbamy o najwyższą jakość obsługi każdego klienta, to dzięki Wam możemy być dynamicznie rozwijającą się firmą!

5.0
Na podstawie 50 opinii
powered by Google
Marcin CzerpakMarcin Czerpak
07:49 22 Nov 23
Szczerze polecam! Długo zastanawiałem się, która firmę wybrać i nie żałuję, że mój wybór padł na FreeEco. Od samego początku wszystko układało się jak należy. Kontakt z przedstawicielem, wizja lokalna i wykonanie projektu instalacji a następnie montaż i uruchomienie instalacji bez uwag. Dziękuję.
Anna DzieńkowskaAnna Dzieńkowska
13:33 16 Nov 23
Duża wiedza , rzeczowe doradztwo, sprawna i szybka realizacja a zaraz potem potwierdzenie złożenia wniosku w programie Mój prąd. Wspołpraca z firmą na 6. Polecam.
Mariusz GalatMariusz Galat
13:33 07 Nov 23
Pełen profesjonalizm. Sprawnie i terminowo wykonana instalacja. Bardzo dobry kontakt z wykonawcą, wyczerpujące wyjaśnienia w zakresie realizowanej usługi. Polecam.
Dawid GuptaDawid Gupta
14:03 24 Oct 23
Chciałem polecić firmę FreeEco a w szczególności Pana Rafała który przygotował kompleksową ofertę na fotowoltaikę, pompę ciepła oraz uzdatniacz wody. Pan Rafał służył radą opartą na realnych przykładach/wdrożeniach oraz przedstawiał alternatywne rozwiązania. Był w stanie w jasny sposób przedstawić zasadę działania, plus oraz minusy danych rozwiązań. Mało kto poświęca tyle czasu swoim potencjalnym klientom. Jeszcze raz, szczerze polecam!
Kamil JantasKamil Jantas
09:10 18 Aug 23
Firma bardzo profesjonalna, dobry kontakt z każdym z pracowników od początku do końca inwestycji. Super doradztwo przed inwestycją, mili i fachowi wykonawcy - wszystko załatwiane "od ręki". Po instalacji fotowoltaiki i klimatyzacji pełna pomoc we wszystkich formalnościach z dostawcą energii i tematami dotacyjnymi.
Tadeusz KoniecznyTadeusz Konieczny
18:29 06 Jul 23
Pełen profesjonalizm. Wszystko zamontowane szybko, schludnie i działa jak powinno. Podziękowania dla Pana Zbyszka B. Proste i szybkie rozliczenie dofinansowania przez FreeEco. Polecam
js_loader

Bezpłatna konsultacja
Zadzwoń do nas właśnie teraz i porozmawiaj z naszym doradcą technicznym z Twojego regionu.