Fotowoltaika Facebook

Wycena

fotowoltaika Kraków wieliczka

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Ile kosztuje fotowoltaika? Jest to zdecydowanie jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby, których interesuje montaż instalacji fotowoltaicznej. Koszt ogniw, dzięki którym nasz dom, działalność gospodarcza bądź gospodarstwo rolne, będą miały dostęp do darmowego prądu, zależy bowiem od naszych potrzeb. Z tego też powodu zanim przejdziemy do zakupu odpowiedniej ilości paneli, musimy przeanalizować nasze dotychczasowe rachunki za energię elektryczną oraz jej zużycie. Na podstawie tychże wyników możemy oszacować moc naszej instalacji.

Koszt instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu

fotowoltaika Kraków wieliczkaZałóżmy, że nasza instalacja fotowoltaiczna zostanie zamontowana i będzie miała za zadanie, zasilać dom jednorodzinny, który wymaga mocy 5kWp. Na podstawie naszych potrzeb, wysokości dotychczasowych rachunków, ilości osób w rodzinie oraz wielkości naszego domu, możemy określić ilość potrzebnych paneli, które stworzą całą konstrukcję. Ogniwa mogą zostać pokryte powłoką polikrystaliczną lub monokrystaliczną. W zależności od producenta i jakości naszych paneli, ich ceny mogą wahać się od 25 do 38 zł. Kolejną potrzebą do montażu jest zakup niezbędnego falownika inaczej zwanego inwertera, który pozwoli nam zamienić płynący prąd z paneli, na taki który jest wymagany do poprawnego działania naszych domowych sprzętów. Dodatkowo nie możemy zapomnieć o przewodach, które będą pozwalały nam umocować całą konstrukcję oraz wszelkich innych akcesoriach.

Fotowoltaika – odnawialne źródła energii

Elementem końcowym jest sam koszt montażu, który zostanie wykonany przez wyspecjalizowane do tego osoby. Zatem pada ostatecznie pytanie, ile łącznie należy zapłacić za własną, domowa elektrownię która pozwoli produkować nam darmowy, a do tego sprzyjający dla naszego środowiska prąd? Szacuje się, że instalacja może kosztować nas około 25-28 tysięcy zł. Należy jednak dodać, że obecnie na rynku istnieje bardzo wiele projektów, które zapewnią nam korzystne dotacje, a te zdecydowanie pozwolą nam o znaczne obniżenie ceny końcowej.

Zdecydowanym plusem jest fakt, że inwestycja w panele fotowoltaiczne potrafi w bardzo szybkim czasie zostać zwrócona. Jej posiadanie sprawia, że coraz częstszy wzrost cen energii elektrycznej, w końcu przestaje nas dotyczyć, a my cieszymy się swoim własnym, zielonym prądem.

Fotowoltaika Lublin cennik

Zapraszamy do kontaktu

Oferujemy nowoczesne instalacje fotowoltaiczne w atrakcyjnych cenach. Montaże niemal w całym kraju! Fotowoltaika Lublin, Wrocław, Kraków, Opole – i wiele innych miejscowości. Fotowoltaika, to przyszłość – zainwestuj już dziś.

zobacz również:

Fotowoltaika Lublin promocja