Wycena

Fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne
w najlepszej cenie

Instalacje fotowoltaiczne, a w zasadzie panele fotowoltaiczne wykorzystują światło słoneczne i przekształcają je w energię elektryczną. Możliwe jest to dzięki tzw. zjawisku fotowoltaicznemu, zachodzącemu w ogniwach fotowoltaicznych. Zjawisko które sprawia, że energie słoneczna zmieniana jest w prąd stały - ten następnie przez falownik (element instalacji) przemieniany jest w prąd zmienny o parametrach elektrycznych, które odpowiadają parametrom sieci publicznej. Fotowoltaika, to przyszłość - warto więc zainteresować się jej montażem już teraz.

Zapytaj nas o szczegóły i ceny!

KONTAKT

Panele fotowoltaiczne Lublin cennik firma

montaż paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne dla firm i klientów indywidualnych

Firma FreeEco z siedzibą w Lublinie zaopatrzy Cię w wydajne panele fotowoltaiczne. Obsługujemy klientów indywidualnych i firmy. Od lat działamy na rynku odnawialnych źródeł energii niemal w całym kraju. FreeEco, to jakość, wieloletnie doświadczenie i bardzo dobre opinie klientów. Odnawialne źródła energii, to przyszłość na którą warto postawić już teraz! Obniż z nami swoje rachunki za prąd!

Zapewniamy całe instalacje fotowoltaiczne. Oferujemy również poszczególne elementy składowe systemów, wykorzystujących słońce jako odnawialne źródło energii. Fotowoltaika umożliwia zmniejszenie kosztów zużycia prądu, jest to także ogromny wkład w ochronę środowiska naturalnego.

Dzięki bogatemu doświadczeniu w branży fotowoltaicznej jesteśmy w stanie dostarczyć rozwiązania dostosowane do potrzeb przedsiębiorców, jak i osób indywidualnych. Nasza kadra, w skład której wchodzą wykwalifikowani pracownicy. Technicy, inżynierowie, jak i projektanci instalacji fotowoltaicznych - pomoże Ci dobrać rozwiązania najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb.

Jako zaufany importer i dystrybutor rozwiązań z zakresu fotowoltaiki gwarantujemy, że zaoferujemy Ci najnowocześniejsze technologie. Jednocześnie prowadzimy  własne biuro projektowe, dzięki czemu możemy dostosować system do Twoich indywidualnych wymagań.

Jeśli interesują Cię instalacje fotowoltaiczne - skontaktuj się z nami.
Dobierzemy optymalne rozwiązanie dla Twojego domu lub firmy! Zapraszamy!

Obsługujemy klientów z całej Polski.
W szczególności zapraszamy osoby i firmy z miast takich jak Lublin, Kraków, Wrocław, Malbork, Opole i Łódź.

panel solarny - fotowoltaika

Czym jest Fotowoltaika i panele fotowoltaiczne?

Czy potrafisz wyobrazić sobie, że korzystasz w swoim domu, gospodarstwie rolnym bądź w firmie z energii elektrycznej, jednocześnie nie ponosząc za nią żadnych kosztów? Pewnie wydaje Ci, że jest to niemożliwe. W osiągnięciu tego, pomoże Ci właśnie fotowoltaika tj. system wykorzystujący promieniowanie słoneczne, zamieniający je w energię elektryczną. Wyposażając swój dom w panele fotowoltaiczne, sprawiasz, że Twoje wysokie rachunki za prąd oraz ciągły ich wzrost, przestają Cię dotyczyć.

Fotowoltaika Lublin cennik

Skąd wzięła się fotowoltaika? Kto ją wymyślił, kiedy powstała?

Idea wykorzystywania promieniowania słonecznego, które można przekształcić w darmowy prąd, została zapoczątkowana w 1839 roku przez francuskiego fizyka Antoine – Cesar Becąuerel. Ówczesne badania udowodniły, że padające światło na odpowiednie elementy, potrafi wytworzyć prąd. Należy tu jednak dodać, że pierwsze kroki w fotowoltaice nie były zbyt efektywne. Instalacje fotowoltaiczne potrafiły przekształcić w prąd jedynie 1% światła. Natomiast z biegiem lat, panele fotowoltaiczne zaczęły być udoskonalane, do tego stopnia, że dziś coraz więcej osób decyduje się na ich montaż w domach. W Polsce ten rodzaj pozyskiwania energii elektrycznej, zaczął stawiać pierwsze kroki, dopiero w 2013 roku.

Gdzie fotowoltaika jest najbardziej popularna?

Od lat to właśnie Niemcy jako kraj europejski, uzyskują pierwsze miejsce wśród państw, które mogą pochwalić się największą ilością montaży ogniw fotowoltaicznych. Jeżeli mielibyśmy wskazać region w Polsce, w którym to fotowoltaika wiedze prym, to zdecydowanie było by to południowe Mazowsze, Pomorze oraz Wielkopolska.

instalacja fotowoltaiczna

Jakie są wymagania dla instalacji fotowoltaicznej i dlaczego lubelskie ma najlepsze warunki?

Zanim podejmiemy się instalacji ogniw fotowoltaicznych, powinniśmy wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas ich montażu. Lokalizacja, która określi kąt padania promieni słonecznych, moc konstrukcji, uwarunkowania terenu, azymut, czy też kąt nachylenia dachu. To bardzo istotne warunki, które w późniejszym czasie, przekładają się na efektywne działanie zamontowanych ogniw.

Fotowoltaika montaż, serwis, sprzedaż
zapraszamy do kontaktu i odwiedzenia naszej siedziby w Lublinie, bądź biur regionalnych!

Dlaczego województwo lubelskie ma najlepsze warunki, które znacznie sprzyjają instalacjom fotowoltaicznym? Po pierwsze te tereny uzyskują satysfakcjonujące natężenie powyżej 950 kWh na m2. Teren Lubelszczyzny wykazuje o wiele większą wydajność elektrowni słonecznych niż w pozostałej części Polski nawet o 20%. Dowodem na to jest fakt iż na terenie tego województwa wystarczy nam instalacja o mocy 4,5 kWh. Przyjmując, że rachunek za prąd wynosi około 200 zł. Inne województwa potrzebują nieco większych mocy instalacji.

Ile kosztuje montaż instalacji fotowoltaicznej na średniej wielkości domu?

Zakłada się, że średniej wielkości dom wymaga instalacji fotowoltaicznej o mocy 5 kWh. Koszt całościowy jest zależny przede wszystkim od mocy naszej instalacji, na którą złoży się konkretna liczba paneli. W zależności od rodzaju pokrycia ogniw, ich cena waha się od 25 do 38 zł. Do tego dochodzi koszt zakupu falownika (inwertera), przewodów oraz niemniej istotnego montażu. W końcowym efekcie montaż instalacji fotowoltaicznej w średniej wielkości domu, może nas kosztować od 25 do 28 tysięcy zł. Warto  jednak dodać, że ta kwota nie musi być pokryta w całości przez właściciela domu ponieważ na rynku istnieje wiele programów, mających na celu wesprzeć nas w dofinansowaniu tego przedsięwzięcia.

fotowoltaika lublin dopłaty rządowe mój prąd

Dopłaty rządowe Mój prąd

Program rządowy Mój prąd został ogłoszony 23.07.2019 r. i obejmuje on wsparcie w dofinansowaniu instalacji fotowoltaicznych. Oznacza to, że jeżeli instalacja o maksymalnej mocy od 2 do 10 kWh, została wykonana po ww. dacie, wówczas można ubiegać się o jej dofinansowanie w maksymalnej kwocie 5000 zł. Z programu może skorzystać jedynie osoba fizyczna, która podjęła się nowego, pierwszego montażu instalacji fotowoltaicznej. Aby móc tego dokonać, należy złożyć wniosek osobiście bądź korespondencyjnie, kierując pismo do NFOŚiGW.

Wzoru wniosku należy szukać na stronie www.nfosigw.gov.pl. Głównym założeniem programu Mój prąd, jest zwiększenie ilości instalacji fotowoltaicznych na terenie Polski o blisko 200 tysięcy sztuk. Zobacz więcej tutaj.

 

Czy warto zakładać fotowoltaikę?

To bardzo częste pytanie natomiast odpowiedź jest tylko jedna. Opłaca się zakładać fotowoltaikę. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną potrafi zwrócić się już w przeciągu kilku lat po jej montażu. Dodatkowo znaczny spadek wysokości rachunku za prąd i zniwelowanie naszego stresu, spowodowanego ciągłym wzrostem cen energii elektrycznych. To kolejne korzyści płynące z tej inwestycji.

Instalacja fotowoltaiczna zaraz po jej zamontowaniu jest zupełnie bezdotykowa i zapewnia długoletnią, bo nawet do 25 lat gwarancję. Produkując własny, darmowy prąd, nie tylko ułatwiamy swoje codzienne życie oraz podnosimy jego jakość, ale i sprawiamy, że otaczające nas środowisko zostaje odpowiednio chronione.

tematy: Fotowoltaika Lublin, odnawialne źródła energii, jak obniżyć rachunki za prąd?

zobacz również:

KONTAKT