Fotowoltaika Facebook

Wycena

Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne?

Odpowiedź na pytanie, czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne oczywiście brzmi: tak. Nie tylko z powodu oszczędności dla portfela, ale przede wszystkim ze względu na środowisko. Opłaty za prąd stałe będą rosły z powodu kurczących się zasobów węgla kamiennego, za to wbrew obiegowej opinii słońca w naszym kraju nie brakuje, a a promienie słoneczne dostępne są zawsze w takich samych ilościach. Ponadto panele fotowoltaiczne nie produkują dymu, nie wydają żadnych dźwięków i zajmują mało miejsca.

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę?

Popularność i opłacalność fotowoltaiki stale rośnie. 25 lat bezobsługowej pracy i wytwarzania darmowego prądu to niewątpliwe zalety inwestycji. Co więcej, koszt paneli fotowoltaicznych zmniejszył się o 99% od 1973 roku. To wszystko za sprawą dużego wzrostu technologicznego i stale rosnącego zainteresowania energią odnawialną.

Farma fotowoltaicznaDomowe minielektrownie nie wymagają specjalnych pozwoleń, a Polska do 2020 roku zobowiązana jest przejść częściowo na Odnawialne Źródła Energii, by ograniczyć zanieczyszczenie środowiska spowodowane spalaniem paliw kopalnianych. Ilość produkowanego prądu jest różna w zależności od wielkości instalacji. Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne? Typowe panele o mocy 1 kWp są w stanie wytworzyć w ciągu roku około 900 – 1100 kWh energii. Należy pamiętać, że muszą być ustawione na południe, by ściągnąć jak największą ilość światła. Mówi się, że przeciętna rodzina potrzebuje w ciągu roku średnio 2500 – 3500 kWh rocznie, więc koszt założenia panel fotowoltaicznych w takim przypadku będzie wynosił od 18000 do 25000zł. Koszt inwestycji nie musi przerażać ponieważ dostępne są liczne dofinansowania i programy wspierające inwestorów.

fotowoltaika Kraków wieliczka

Fotowoltaika, to darmowa energia przyszłości

Questi farmaci sono utilizzati in alcuni casi per l’angina pectoris e le arti marziali non sono sciocchezze. Non Prenda Viagra con altri agenti per il trattamento della disfunzione erettile, non è significante a livello medico.

Jeżeli ktoś nadal zastanawia się, czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne należy wziąć pod uwagę fakt, że panele są całkowicie bezobsługowe i nie generują kosztów związanych z eksploatacją. Przez 25 lat możemy cieszyć się absolutnie darmową i nieograniczoną energią słoneczną. Łatwo więc wyliczyć, że inwestycja zwraca się bez korzystania z dotacji po około 9 – 10 latach, a z wykorzystaniem dostępnych programów już po 6 latach. Budując dom zakładamy raczej, że dożyjemy w nim później starości zatem czym jest 9 lat w takiej perspektywie? Inwestując w fotowoltaikę nie tylko będziemy magazynować i korzystać z darmowego prądu, ale również możemy go sprzedawać, a przy okazji przyczynimy się do ratowania naszej planety.

Nasze oddziały:

Wieliczka – Kraków | Kwidzyn – Malbork Biłgoraj | Łęczna | Żary | Oława – Wrocław | Radom | Kielce | Słupca | Lubartów