Fotowoltaika Facebook

Wycena

Nowy system rozliczeń fotowoltaiki

Zastanawiasz się nad założeniem instalacji fotowoltaicznej? Nie ma na co czekać! W 2022 roku zmienią się zasady rozliczania energii u właścicieli fotowoltaiki. O szczegółach dowiesz się więcej z poniższego artykułu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Energia ze słońca

W pełni ekologiczne rozwiązania.

Darmowy prąd

Produkuj prąd we własnym domu.

Gromadzenie nadwyżek

Odsprzedaj nadwyżkę prądu elektrowni.

System opustów

Nowy projekt zmian ustawy o OZE wprowadza rozliczanie prosumentów na zasadzie net bilingu. Do momentu jego wprowadzenia obowiązuje system net meteringu. W ramach obecnego systemu prosument nadwyżkę energii przekazuje do Zakładu Energetycznego i w razie potrzeby odbiera sobie 80% lub 70% tej energii. Nieodebrana nadwyżka po roku przepada i nie można już z niej skorzystać. Dotychczasowy system cieszył się pozytywną akceptacją wśród prosumentów. Rząd zdecydował się jednak na zmianę obecnego systemu.

Rozliczanie fotowoltaiki w 2022 roku

Zapowiedziane zmiany, które mają zostać wprowadzone w 2022 roku bezpośrednio wpłyną na rozliczenia posiadaczy instalacji fotowoltaicznych z dostawcami prądu. W ramach nowego systemu, prosument rozliczałby wartość energii wprowadzonej do sieci i pobranej. Oddając energię do dystrybutora uzyskiwałby określoną cenę. W momencie braku produkcji energii z instalacji fotowoltaicznej, np. nocą, właściciel instalacji pobierałby energię jak każdy odbiorca czyli wraz z opłatą dystrybucyjną oraz wszystkimi opłatami i podatkami. Zapowiedziano, że opłaty dystrybucyjne mają uwzględniać 15% rabatu. Rozliczanie posiadacza instalacji miałoby odbywać się w okresie rocznym i być oparte o sprzedaż i kupno energii.

Dotychczasowy system w połączeniu z dopłatami sprawił, że obecnie powstało ok. 700 tysięcy prosumentów. Ten stan wywołuje spore utrudnienia dla sieci.

Jak możemy przeczytać na portalu www.gov.pl : „Podstawowym celem nowego systemu rozliczeń pozostanie, jak do tej pory, obniżenie rachunków za energię elektryczną. Prosument o rocznej konsumpcji energii elektrycznej wynoszącej 4,5 MWh, przy przejściu na grupę taryfową G12, może zaoszczędzić ok. 50 - 60% kosztów, w porównaniu z gospodarstwem, które takiej instalacji PV nie posiada. W rzeczywistości rachunki za energię elektryczną będą jeszcze niższe. W analizie pomniejszono jednak poziom oszczędności o uśredniony roczny koszt inwestycyjny na okres 15 lat (ok. 950 zł przy planowanym wsparciu z programu „Mój Prąd” (3000 zł) oraz uldze podatkowej (17%).”

nowy system rozliczeń fotowoltaiki

Od kiedy nowy system rozliczeń fotowoltaiki?

Zgodnie z nową regulacją system będzie obowiązywać od 1 kwietnia 2022 roku. Osoby, które zdążą przed wprowadzeniem nowych przepisów będą mogły rozliczać się na starych zasadach przez kolejne 15 lat.

Wciąż jednak nie ma pewnych informacji dotyczących zmian. Ten artykuł opisuje obecny stan projektów ustaw. Mimo to jeśli zastanawiasz się nad założeniem instalacji fotowoltaicznej warto tą decyzję przyśpieszyć i mieć pewność co do warunków rozliczenia. Realizacja w ciągu najbliższego czasu zapewni Ci możliwość korzystania z systemu opustów, który jest już sprawdzony i pozytywnie odbierany przez prosumentów.

Nowy system rozliczeń fotowoltaiki
Nie czekaj i już dziś skontaktuj się z naszą firmą!

freeeco lublin

KONTAKT

Dlaczego warto zlecić nam montaż fotowoltaiki ?

wieloletnie doświadczenie | przedstawiciele w całym kraju | szybki i sprawny montaż
setki wykonanych instalacji fotowoltaicznych | atrakcyjne ceny

30 lat gwarancji na wydajność zestawu

Dzięki wieloletniej gwarancji producenta, możesz być spokojny o wydajność zestawu.

Wysokiej klasy panele fotowoltaiczne

Oferujemy wysokiej klasy panele fotowoltaiczne renomowanych producentów. Dobierzemy najlepsze rozwiązania dla Twoich potrzeb. Atrakcyjne ceny!

Krótkie terminy montażu instalacji

Działamy sprawnie, szybko i solidnie. Nasi monterzy niezwłocznie przystąpią do montażu.

fotowoltaika lublin - panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika dla domu

Inwestycja w fotowoltaikę, to jeden z najlepszych sposobów na długoterminowe oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Zasilaj swoje urządzenia elektroniczne w nowoczesny i ekologiczny sposób.

Dzięki uzyskanym dotacjom na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych (np. program Mój Prąd) możesz obniżyć koszty  swojej inwestycji jeszcze bardziej.

Dla domu
Dla firm
Dla gospodarstw rolnych

Spółka FreeEco profesjonalnie i kompleksowo zadba o montaż instalacji paneli fotowoltaicznych w Twoim domu, bądź w firmie. Od lat budujemy farmy fotowoltaiczne dla klientów z całego kraju. Z każdym kolejnym dniem nasze instalacje zasilają gospodarstwa coraz większej ilości zadowolonych klientów. Odwiedź nas lub zadzwoń i jeszcze dziś zapytaj o szczegóły współpracy i ceny!

O odnawialnych źródłach energii wiemy wszystko, dlatego też profesjonalnie doradzimy i podpowiemy Ci najlepsze rozwiązania. Zapraszamy do kontaktu klientów z całej Polski! Fotowoltaika Lublin Kraków, Opole, Malbork -  zadzwoń już dziś! Sprawdź również program dopłat rządowych "Mój Prąd" dzięki, którym obniżysz koszt zakupu paneli.

panel solarny - fotowoltaika

Postaw na darmowy prąd

Wyobraź sobie darmowy prąd, który sam wyprodukujesz z promieni słonecznych padających na dach Twojego domu. Dzięki rozwiązaniom, które niesie za sobą fotowoltaika możesz skutecznie obniżyć opłaty za elektryczność żyjąc w przekonaniu, że dokładasz swoją cegiełkę do ochrony środowiska. Podążaj za najlepszymi trendami razem z FreeEco sp. z o.o.  Fotowoltaika, to nasza wspólna przyszłość i inwestycja w ekologię!

Wybrane realizacje instalacji fotowoltaicznych

Zapoznaj się z naszymi przykładowymi realizacjami.

FreeEco sp. z o. o. to wieloletnie doświadczenie w sprzedaży montażu i serwisowaniu instalacji fotowoltaicznych. Przez lata zamontowaliśmy setki zestawów u klientów indywidualnych oraz wybudowaliśmy dziesiątki farm fotowoltaicznych. Stawiamy na jakość obsługi i pełne zadowolenie każdego klienta. Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane fotowoltaiką z niemal całego kraju.

Posiadamy przedstawicieli handlowych w wielu miejscowościach w Polsce. Skontaktuj się z nami w takich miastach jak: Fotowoltaika Lublin, Malbork, Biłgoraj, Oława, Opole, Wieliczka (Kraków), czy Żary. Jesteśmy w stanie dojechać na pomiar w niemal dowolne miejsce, dzięki czemu szybko i sprawnie wykonamy projekt i montaż Twojej instalacji fotowoltaicznej.